9/25/2008

Міграція з Joomla 1.0.x на Joomla 1.5 Stable

Весь процес міграції з Joomla! 1.0 на Joomla 1.5 виконується в автоматичному режимі в 2 етапи. На першому етапі виконується експорт даних з Joomla 1.0.x за допомогою спеціального компонента міграції - Migrator. На другому етапі виконується імпорт збережених раніше даних у процесі інсталяції Joomla! 1.5. Процедура міграції була автоматизована у зв'язку із численними змінами в структурі БД Joomla 1.5.

Не рекомендується виконувати цю операцію звичайним шляхом – збереження і відновлення дампа БД, щоб запобігти втрату даних.

­

Попередні кроки­

Для міграції Вам необхідно мати встановлену Joomla! 1.0.12. У випадку, якщо Ваш сайт працює на Joomla 1.0.13, потрібно встановити патч Rob Schley. Також рекомендуємо перед міграцією створити повну резервну копію Вашого сайту на випадок, якщо щось піде не так. Ми рекомендуємо не знищувати Ваш сайт на Joomla 1.0.x до того часу, поки ви не переконаєтеся, що міграція на Joomla 1.5 пройшла успішно і все працює так як потрібно.

В ідеалі спочатку необхідно виконати міграцію на локальному комп'ютері і тільки тоді вже на "живому сайті". Причому потрібно встановити Joomla 1.5 в окрему директорію та окрему БД, зберігши при цьому файли і базу Joomla 1.0.x.­

Крок 1: Завантаження компонента Migrator і встановлення його на сайт із Joomla 1.0.x

Актуальна версія компонента Migrator доступна на сайті Pasamio Project's FRS site. На сьогоднішній день - це Migrator RC5.

Завантажте компонент Migrator та встановіть його на Ваш сайт із Joomla 1.0.x. Компонент встановлюється як звичайний компонент і доступний після встановлення в меню Components - Migrator.

Крок 2: Встановлення додаткових плагінів для Migrator

Компонент Migrator здійснює міграцію даних тільки для встановлених компонентів і модулів. У випадку, якщо у Вас встановлені сторонні розширення, Вам необхідно встановити відповідні плагіни. Зверніться за цими плагінами до авторів розширень.

Існує два типи плагінів:

  • SQL-плагін, який працює зі звичайним текстовим SQL файлом;
  • ETL-плагін, який містить невелику частину PHP коду, в якому вказується яким чином мігратор повинен обробляти дані, які зберігаються в таблицях і конфігураційних файлах.

Виклик плагінів здійснюється з меню "Add Third Party Migrators", через шлях до файлу плагіна.

­ Після вибору плагіна він буде автоматично виконаний. Список доступних плагінів можна переглянути, натиснувши на "List Plugins" на головній сторінці компонента.

Крок 3: Створення SQL-файлу для міграції

Після того, як ви встановили всі необхідні додаткові плагіни для початку процесу натисніть "Create Migration SQL file".

Компонент міграції розроблений таким чином, щоб навіть для великої кількості даних не відбулося переривання процесу створення через тайм-аут. Під час створення файлу сторінка може декілька разів автоматично перевантажуватися, повідомляючи про стан процесу. Після того, як процес створення міграційного файлу буде завершений, на екрані з'явиться посилання для завантаження створеного файлу.

Під час створення файлу міграції в ньому будуть автоматично зроблені всі необхідні зміни полів у таблицях для коректної роботи в Joomla! 1.5, включаючи зміну тегів mosimage.

Етап 4: Встановлення Joomla! 1.5

Останнім етапом міграції є встановлення на Ваш сайт нової версії Joomla! 1.5. Дотримуючись вказівок майстра інсталяції виконайте всі кроки. На останньому кроці інсталяції Вам буде запропоновано ввести назву сайту та запустити процес міграції даних. Для виконання міграції даних Вам потрібно завантажити на Ваш новий сайт SQL-файл міграції, який Ви створили на попередньому етапі (див. Крок 3).

Міграційний файл можна завантажити двома способами:

  • по HTTP;
  • по FTP/SCP.

Перший метод - завантаження по HTTP придатний для файлів міграції невеликого розміру для запобігання переривання виконання скрипта із за перевищення часу виконання зазначеного в налаштуваннях PHP.

Альтернативний метод - завантаження файлу по протоколу FTP або SCP, або будь-яким іншим способом, запропонованим Вашим провайдером. Цей метод підійде для сайтів з великою кількістю контенту і, відповідно більшим обсягом SQL-файлу міграції. При використанні методу завантаження по HTTP, – просто виберіть файл міграції та натисніть кнопку "Завантажити". При використанні альтернативного методу – попередньо завантажте файл міграції в директорію installation/sql/migration і перейменуйте його в "migrate.sql".

Якщо з якихось причин процес міграції не вдався, Вам необхідно заново завантажити файли міграції та повторити процедуру.

Після того, як процес міграції завершився, – введіть назву сайту (з технічних причин назва файлу не може бути автоматично мігрована) та завершіть встановлення Joomla 1.5.

Оригінал статті: Migrating from 1.0.x to 1.5 Stable­­

http://www.joomla-ua.org/content/view/104/41/

No comments: